2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Silne lubuskie akcenty w finałach Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek.

PDF Drukuj Email

altBardzo dobry występ odnotowały lubuskie pary w rozgrywanych od 17 lipca finałach najstarszej kategorii wiekowej. W Częstochowie, gdzie grały juniorki rewelacyjne 4 miejsce uzyskały Julia Sobczak i Kornelia Matysik. Trenerami dziewcząt są panowie Radosław Abramczyk oraz Piotr Górawski. Dziewczyny w tym sezonie grały pod szyldem UKS "Ares" Nowa Sól (Kornelia jest zawodniczką SPS Zbąszynek). Po wspaniałej walce, przegrały minimalnie brązowy medal 1:2 z parą z Olsztyna Zuzanną Herrmann i Klaudią Perowicz. Warto podkreślić, że dziewczyny rywalizowały, grając często z dziewczynami o 2-3 lata starszymi. Na miejscu 13 zawody zakończyły zawodniczki Aresa Monika Litoborska i Martyna Sobczak. W Konstancinie pod Warszawą w turnieju juniorów złoty medal wywalczył Mateusz Michalak, zawodnik nowosolskiej Astry, wychowanek trenera Edwarda Szweca, który aktualnie jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w siatkówce plażowej w Spale. Mateusz grał razem z Miłoszem Krukiem(Maraton Świnoujście) reprezentując w tym sezonie woj. zachodniopomorskie. Zgodnie z umową pomiędzy klubami aktualni mistrzowie Polski w przyszłym sezonie będą reprezentować klub nowosolski. Bardzo przyzwoicie wypadli bracia Krzysztof i Wojciech Zalewscy, zawodnicy „Tęczy” Krosno Odrzańskie. Wychowankowie trenera Macieja Uderjana zajęli 9 miejsce w tym turnieju. Krzysiek i Wojtek w meczu o pierwszą ósemkę przegrali minimalnie z parą z Jastrzębskiego Węgla 19:21, 19:21.