1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Zmarł Radosław Ciemięga

PDF Drukuj Email

alt

Ze smutkiem informujemy o nagłej śmierci Radosława Ciemięgi – Członka Zarządu PZPS kilku kadencji, Przewodniczącego Wydziału Dyscypliny PZPS, wieloletniego Prezesa Klubu Enea PTS Piła, twórcy jego największych sukcesów.

Kiedy w roku 1993 stanął na czele grupy pilskich dziennikarzy, którzy postanowili założyć w mieście klub siatkarski nikt nie spodziewał się, że w czasie tak trudnym, czasie tworzenia się nowej rzeczywistości – uda się w krótkim czasie osiągnąć tak niezaprzeczalne sukcesy.  Pilski klub stał się dominatorem polskiej ligi, mistrzem Polski z lat 1999–2002, a w 2000 roku zajął czwarte miejsce w Europie podczas finału Pucharu Europy w Bursie w Turcji. PTPS był  jedną z najlepszych drużyn, jakie kiedykolwiek stworzono w Wielkopolsce. Obecnie gra w ekstraklasie jako Enea PTPS Piła, a niezmiennie od powołania do życia, jako Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej. Po okresie świetności przyszły lata chudsze, ale dzięki Radkowi, jego żarliwości i oddaniu klubowi – tenże niezmiennie pozostaje ważnym miejscem na siatkarskiej mapie Polski.

W Polskim Związku Piłki Siatkowej przewodził trudnemu Wydziałowi Dyscypliny. Trudnemu, bo musiał zajmować się kwestiami emocji i często konfliktów. Radek zawsze starał się by decyzje Jego wydziału oprócz oparcia o regulacje prawne brały pod uwagę aspekt ludzki. To sprawiało, że cieszył się niepodważalnym autorytetem.

Ciemięga był także kluczową postacią Polskiej Ligi Siatkówki. Bez względu na sytuację sportową ukochanego PTPS zawsze należał do grona Prezesów, którzy budowali silna pozycję klubowej siatkówki w Polsce.

Radosław Ciemięga zmarł w środowy wieczór – 14 października. Miał 55 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 16 października w Pile, cmentarz komunalny - ulica Motylewska 13.

 

Rodzinie i Najbliższym Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Rozgrywki LZPS