1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Zmarł Andrzej Stanulewicz

PDF Drukuj Email

alt

Zmarł Andrzej Stanulewicz. Przez wiele lat wychowywał i szkolił gorzowską młodzież oraz siatkarzy z Gorzowa. Był też trenerem w Międzyrzeczu.

Andrzej Stanulewicz pochodził z Gorzowa. Był związany z siatkówką od 15 roku życia. To absolwent gorzowskiego ZWKF, filii AWF w Poznaniu na kierunku wychowanie fizyczne. Po zakończeniu czynnej kariery został sportowym wychowawcą młodzieży w gorzowskiej SP nr 17. Od 1988 r. trenował siatkarską młodzież w Gorzowie.

W sezonie 2005-2006 prowadził seniorskie GTPS, które utrzymał w pierwszej lidze, a od jesieni 2006 r. przez dwa i pół roku opiekował się MOW Orłem AZS AWF Międzyrzecz. Z międzyrzeczanami awansował z drugiej ligi i prowadził ich na zapleczu ekstraklasy. Następnie utrzymał międzyrzeczan w lidze, a w ostatnich rozgrywkach doprowadził ją do play offów.

Do GTPS wrócił pod koniec sezonu 2009/2010. W następnym wprowadził gorzowian do półfinału play off pierwszej ligi i ćwierćfinału Pucharu Polski. W trakcie sezonu 2011/2012 zrezygnował z bycia szkoleniowcem gorzowskich zawodników z powodu problemów z sercem. Kolejny raz wrócił na krótko do klubu już w drugiej lidze, ale ponownie z przyczyn zdrowotnych musiał odejść. Miał 55 lat.

Rozgrywki LZPS