Eliminacje do ME U21 w Zielonej Górze

Dokładnie za miesiąc reprezentacja Polski kobiet do lat 21 zmierzy się w narodowymi drużynami Czech, Ukrainy i Węgier. Miastem-Gospodarzem turnieju kwalifikacyjnego, w którym stawką jest udział w tegorocznych mistrzostwach Europy U21, będzie Zielona Góra.

Nie minęły jeszcze dwa tygodnie od bardzo udanych kwalifikacji z udziałem męskiej i żeńskiej reprezentacji Polski do lat 20 i 19 w Toruniu i albańskiej Tiranie. Obie biało-czerwone ekipy w zdecydowanym stylu zapewniły sobie w nich miejsce w finałach EuroVolley’a swoich kategorii wiekowych. Z taką samą nadzieją spoglądamy na prowadzoną przez trenera Bartłomieja Piekarczyka reprezentację U21.

Turniej grupy B w Zielonej Górze będzie jednym z czterech, jakie odbędą się w tym samym czasie, to jest 19-22 maja. grupa A zagra w Serbii, a gospodarze zmierzą się z reprezentacjami Danii i Łotwy. Austriacka grupa D to, obok gospodarzy, Bułgaria, Wyspy Owcze i Izrael, a w grupie E Czarnogóra podejmować będzie Islandię, Portugalię oraz Turcję. Brak grupy C odzwierciedla zmiany, jakie zaszły w rozgrywkach CEV po wykluczeniu z nich Rosji oraz Białorusi, która miała być gospodarzem tej właśnie grupy. Z tego także względu do zielonogórskiego turnieju dołączyła reprezentacja Węgier.

Do finałów EuroVolleyU21W (12-17 lipca we Włoszech) zakwalifikuje się siedem zespołów. Będą to zwycięzcy każdego z turniejów kwalifikacyjnych oraz trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc.

Reprezentacja Polski kobiet U21 rozpocznie swoje przygotowania 1 maja w Szczyrku. To całkiem nowy projekt, bo i nowy trener kadry został powołany miesiąc temu – w marcu. U21 to ciekawa kategoria także z tego względu, że stanowi naturalne zaplecze kadry seniorskiej. Natomiast hala MOSiR w Zielonej Górze gościć polskie reprezentacje mogła już kilkakrotnie: – Mieliśmy już zaszczyt gościć w Centrum Rekreacyjno-Sportowym reprezentację siatkarek, podczas turniejów World Grand Prix w 2011 i 2016 roku, jak i siatkarzy, w czasie X Memoriału Wagnera w 2012 roku oraz najlepsze zespoły ligowe podczas turniejów finałowych Pucharu Polski zarówno mężczyzn [2014], jak i kobiet [2017]. W wyjątkowym czasie pandemii odbyły się u nas mecze towarzyskie z reprezentacją Niemiec, niestety bez udziału kibiców. – mówił Robert Jagiełowicz Dyrektor MOSiR w Zielonej Górze.  Wierzę, że Centrum Rekreacyjno-Sportowe bardzo dobrze dało się poznać siatkarskiemu środowisku i przypadło do gustu zarówno zawodnikom, jak i kibicom, którzy tym razem wypełniają halę i stworzą wspaniałą atmosferę.

źródło: pzps.pl

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping